STAJ YAPACAK ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE

3808 Sayılı Mesleki Kanun

1– Staj başlama ve bitiş 27/06/2022 ve 10/08/2022 tarihleri arasında olup, başka bir tarih kabul edilmeyecektir. Stajlar 30 iş günü olarak yapılacaktır.

2- Bildirilen staj başlangıç ve bitiş tarihleri üzerinden e – bildirge sistemi kullanılarak sigorta giriş ve çıkış yapılacağından daha sonra bu tarihlerin değiştirilmesi mümkün değildir.

3– Okul sitesinden 3 adet Staj Başvuru Formunu (Zorunlu Staj Evrağı)’nı indirin ve önce staj yapılacak işyerine imzalatın, kendiniz imzalayın.

4– Staj başvuru formunu (Zorunlu Staj Evrakı)’nı öncelikle öğrenci imzalayacak, sonra Bölüm Başkanınıza ve Meslek Yüksekokulu Sekreteri Ramazan GÜRBÜZ’e onaylatıp imzalatın ve en geç 24.06.2022 tarihine kadar Tahakkuk personeli Halil ÇETİN’e teslim edilecektir. (Zorunlu Staj Evrağı)’nı belirtilen tarihlerde getirmeyen öğrencilerin staj girişleri yapılamayacaktır. Ayrıca (Zorunlu Staj Evrağı)’nı teslim ettiğinizde ASLI’nı teslim etmeniz gerekmektedir. Faks yada fotokopi kabul edilmeyecektir.

5- Staj Başvuru Formunda alt tarafta bulunan Sosyal Güvencem kısmına Ailenizden Anne ve Babanızın Sosyal Sigortalar Kurumu, Emekli Sandığı, Bağkur’dan Sosyal Güvencesi var ise bu yer VAR olarak işaretlenecek, ailenizin sosyal güvencesi yok ise YOK olarak işaretlenecektir.

6- Staj defterinizi Öğrenci İşleri Personeli Halil ÇETİN’den alabilirsiniz. Staj defterine fotoğraf yapıştırıp ilgili yerleri doldurarak bölüm başkanına imzalatılıp işyeri yetkilisine teslim edilmelidir.

7- Staj puantaj formlarını ay sonlarında ve staj bitiminde imzalatılıp okula gönderilmelidir.

8- Staj defterinin rapor bölümlerini doldurup imzalayın ve işyerindeki amirinize imzalatılmalıdır.

9- Staj başarı formu işyeri yetkililerince imzalanıp kaşelenerek kapalı zarf içerisinde staj defteri ile birlikte öğrenci işlerine teslim edilmelidir.

10- Staja başladığınızda herhangi bir nedenlerden dolayı yapamayacaksanız Tahakkuk Memuru Halil ÇETİN’e dilekçe ile stajınızı yapamayacağınızı bildirmeniz gerekmektedir.

11– Staj bitiminde staj defterini bölüm başkanınıza imzalatılıp en geç eğitim öğretim başladıktan sonra 3 hafta içerisinde   öğrenci işlerine elden teslim edilmelidir. (Postayla göndermeyiniz)

12– Stajlar Okul Yönetiminin uygun gördüğü tarihler dışında YAPILAMAZ.

BÖLÜM BAŞKANLARI

 

Öğr. Gör. Murat MERE                  : Dış Ticaret Bölüm Başkan Vekili 

(Dış Ticaret Programı öğrencileri için)

Öğr. Gör. Nebi KALIN                    : Bankacılık ve Sigortacılık Bölüm Başkan Vekili                        

(Bankacılık ve Sigortacılık Programı öğrencileri için)

26 Kasım 2015, Perşembe 1486 kez görüntülendi